Grupa za biosenzore radi na razvoju biosenzora za različite primene u poljoprivredi, biomedicini i monitoringu životne sredine. Istraživanja kojima se grupa bavi su izrazito multidisciplinarna, jer se i u okviru samih biosenzora nalaze komponente za čiju izradu i funkcionisanje je neophodno poznavanje više naučnih oblasti. Cilj istraživanja na biosenzorima je da se omogući što preciznija detekcija onog što je potrebno izmeriti i to na licu mesta, npr. Grupa razvija biosenzore za detekciju patogena (bakterija i virusa) i toksina u hrani, vodi, vazduhu. Jedan od važnih aspekata je i da takvi biosenzori budu što ekonomičniji i laki za upotrebu, da korisnik može da dobije brz odgovor npr. na ekranu svog mobilnog telefona da li je voda u koju je umočen biosenzor čista ili zagadjena, da li je kupljena piletina zaražena salmonelom i slično.
Biosenzori se koriste za detekciju i merenje različitih bioloških analita kao što su biomolekuli ili mikroorganizmi. Oni predstavljaju kompleksne sisteme koji se sastoje od više komponenti 1) bioreceptora koji mogu biti različiti biomolekuli (DNK ili RNK, antitela, enzimi) ili cele ćelije 2) prenosilaca detektovanog signala koje mogu biti optički, akustički, elektrohemijski itd. i 3) procesori signala koji obuhvataju različite elektronske komponente za pojačavanje signala i konverziju analognog u digitalni signal. Izrada svake od ovih komponenti zahteva specifična znanja i veštine – za bioreceptore je neophodno poznavanje molekularne biologije, mikrobiologije, pa i hemije, zbog čega je prisustvo biologa nezamenljivo, dok se detekcijom i prenosom signala bave inženjeri i fizičari. Neophodno je učešće elektroinženjera koji će formulisati načine pojačanja i konverzije signala koji, u krajnjoj liniji najviše utiču na to kako će korisnici upotrebljavati uredjaj.
Istraživačku grupu čine Dr Nikolina Janković, naučni saradnik (primenjena fizika, metamaterijali), Dr Ivana Gađanski, docent (biologija, fiziologija), Dr Ioanna Giouroudi, stariji istraživač (elektronika, magnetni senzori), Dr Cselyuszka Norbert, naučni saradnik (primenjena fizika, metamaterijali) i Dr Vasa Radonić, viši naučni saradnik (elektronika).