Belgrád 2017

Szerbiában nyolcadik alkalommal rendezik meg a Kutatók Éjszakáját, amely a HORIZONT 2020 programból, amely az Európai Unió legnagyobb kutatási és innovációs tevékenységi programja, a Marie Curie alprogramon belül valósul meg. Idén Szerbia 7 városában – Belgrádban, Nišben, Kragujevacban, Požarevacon, Pirotban, Petnicában és Inđija-ban – rendezik meg az eseményt.

A Kutatók Éjszakája tartalma újszerű, vonzó, interaktív, minden korosztály számára megfelelő, és nem igényel előzetes szakmai végzettséget. Ezen kívül egyedülálló lehetőséget kap arra, hogy különféle módokon kapcsolatba lépjen leghíresebb tudós-kutatóinkkal, akik elárulják, hogyan hat a tudomány mindennapi életünkre.

Menjen el sétálni, és lehetősége nyílik arra, hogy olyan kutatókkal lógjon, akik különféle okos és szórakoztató tevékenységekbe fognak bele.

Garantálunk Önnek egy egyedülálló és felejthetetlen együttlétet a kutatókkal, és azt, hogy ez után az este után barátságba szálljon velük.

Tudományos inkubátor

A Tudomány Inkubátor egy varázslatos hely, ahol az ötlettel rendelkező hallgatókból igazi fiatal kutatók válnak. A Tudományos Inkubátorban való részvétel tavalyi versenyén pályázott...

Naiv? Egy kicsit sem.

Mindannyian hallottunk már a naiv művészetről, van, aki meglátogatott egy kiállítást, és van, aki naiv művész alkotása lóg...

ITT a sarok

Idén a European Society for Evolutionary Biology (ESEB) égisze alatt kerül megrendezésre az EVO-sarok, amelyen belül a genetikai változás „trükkös” kérdéseire is megtudhatod a választ...

Arany arc

Van "aranyarcod"? Más szóval, a szemeid elég távol vannak egymástól, az orrod nem túl nagy vagy nem túl kicsi, pont megfelelő?

Kvíz kicsiknek és nagyoknak

A Kutatók Éjszakáján, mint minden korábbi alkalmon, megpróbáljuk bemutatni, hogy a tudomány mennyire szórakoztató. Ezúttal azonban van egy másik tervünk,…

A zene útja

Gyere, hallgasd meg a zene és a játékok lenyűgöző történetét, amit a szerbek hoztak magukkal, amikor betelepítették a Balkán területét, és engedték a zenét...

Élőben a CERN-en keresztül – virtuális interaktív túra

Ne hagyja ki a lehetőséget, hogy "sétáljon" a híres elemi részecskék kutatási központjában Genf környékén! Látogassa meg a Higgs-bozon felfedezésének és a világ születésének helyszínét…

Gravitációs hullámok: így hangzik az univerzum... végre!

Száz évvel a német zseni Albert Einstein kijelentése után még senki sem volt képes észlelni a gravitációs hullámokat – azokat a hullámokat, amelyeket nagyon heves események okoznak, mint pl.

Wiki szerkesztési maraton

Az online enciklopédiák potenciális jövőt jelentenek az oktatás, a kutatás és a tudás szférájában. A Wikipédia, amely az emberiség történetének legnagyobb közös projektje, mert több millió…

Kiállítás "Tudomány a szórakozáson keresztül"

A kiállítás a Stuttgarti Egyetem és a Belgrádi Fizikai Intézet kezdeményezése, amely a Szerbiai Tudományos és Technológiai Akadémiával (SANU) és a Center for...
Facebook
X
LinkedIn
WhatsApp
Távirat
Email

Iratkozzon fel a hírlevélre

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön a legújabb eseményekről, nyereményjátékokról és promóciókról.