Belgrád 2020

Van még egy előttünk, tizenegyedik a sorban és semmiképpen sem egy hétköznapi Felfedező Éjszakája!

A járványügyi helyzet sok kihívás elé állított mindannyiunkat ebben az évben, de szerencsére van tudomány, amely segít leküzdeni ezeket a kihívásokat. Pontosan a tudománynak köszönhetően lehetőség nyílik arra, hogy ezen az éjszakán együtt kapcsolódjunk, fedezzünk fel és tanuljunk – még akkor is, ha fizikailag távol vagyunk.

Készülj fel egy igazi tudományos maratonra!

ReFocuS 3.0 és SCIMFONICOM 2020 a projektek és kutatóik nagy erőfeszítéseket tettek annak érdekében, hogy közelebb vigyék Önt a sokszínűség fontosságához, a tudomány nyitottságához, a tudás megosztásához, de azt is megmutassák, hogy a tudomány nem csak a laboratóriumoknak van fenntartva, hanem áthat mindent, ami körülvesz bennünket. . Virtuális sétákra viszünk, átmegyünk a laboratórium Nyitott Ajtain, mindent megkérdezünk, ami érdekel a "Covid 19" témában, csatlakozunk a Klímaakcióhoz, és azt is megtudjuk, mi tudósok kutatnak szerte az EU-ban. Felfedjük előtted az elme és az élet erejét, valamint a 10 legzseniálisabb tudományos ötletet. Megmutatjuk, hol lakik a tudomány, a házban, de a városban is, különleges csemege pedig annak felfedezése, mi rejtőzik a felszín alatt. Ebben a tudományos kalandban 60 perc alatt világ körüli utazásra viszünk.

A belgrádi kutatók maroknyi érdekes kísérlettel, megvitatási témával, vetélkedőkkel, workshopokkal és okokkal készítettek elő, hogy velünk legyenek. Mert a tudomány végül nem csak Belgrádban van, A tudomány mindenhol ott van!

Ha hajlandó rászánni egy kis időt, a linkre kattintva a kérdőív kitöltésével segíthet nekünk.

Mi az a zöld, ami pirosan világít?

Mint tudjuk, a fotoszintézis az a folyamat, amelyben a növények a Nap fényenergiáját kémiai energiává alakítják, és így táplálják magukat. Világos színű…

A plazma, az anyag negyedik halmazállapota, viccelsz?

Az anyag szilárd, folyékony és gáz halmazállapotú halmazállapotát évszázadok óta ismeri az ember. Van azonban egy negyedik aggregált állapot, ami a plazma! Csillagok, bolygóközi és…

Hogyan készíts nyálkát?

Keverjük a vizet és a polimert, sőt egy tömör háromdimenziós hálózatot is szőünk, és mindezt csak azért, hogy megmutassuk, hogyan jön létre a kicsik által ismert foglalkozás...

Az akkumulátor újrahasznosítása

Az újrahasznosítás egy olyan folyamat, amelynek során a már elhasznált anyagot összegyűjtjük, hogy újra felhasználhassuk azonos vagy hasonló célokra. Ez magában foglalja a gyűjtést, a válogatást és a…

Elefánt paszta VS cukorka szénsavas italban

Itt két olyan kísérletet láthatunk, amelyek az otthon kapható élelmiszerek felhasználásával végezhetők el. A két kísérlet közötti fő különbség az, hogy…

Ezüst tükör

A következő kísérletben az egyszerű cukor-glükózt használtuk a redukciós folyamat bemutatására. A glükóz képes redukálni az ezüstionokat az ezüst-nitrát oldatból...

Kemilumineszcencia

A kemilumineszcenciával a törvényszéki tudósok fényt deríthetnek az esetre, és bizonyos idő elteltével is kimutathatják a vér rejtett nyomait. A Luminolt leggyakrabban vérnyomok kimutatására használják…

Elektromos áram hidrogénre!

Napjaink legnagyobb globális problémája a tiszta, fenntartható energiaforrás megtalálása. A fosszilis tüzelőanyagok mint energiaforrások káros gázok kibocsátását eredményezik a légkörbe...

Mi olyan klassz a szuperkondenzátorokban?

Mivel az emberiség energiaigénye folyamatosan növekszik, a mai tudomány és technológia a tiszta, fenntartható és hatékony energiatárolás és technológiák fejlesztésére összpontosít,...

Levegő az akkumulátorhoz

Gondolkozott már azon, hogyan működik tovább telefonja vagy laptopja, ha kihúzza a konnektorból? Természetesen ezek az elektronikus eszközök…
Facebook
X
LinkedIn
WhatsApp
Távirat
Email

Iratkozzon fel a hírlevélre

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön a legújabb eseményekről, nyereményjátékokról és promóciókról.