Kruševac 2020

idén, a tizenegyedik Európai Kutatók Éjszakája Szerbiában kerül megrendezésre Péntek, november 27 és Kruševacon. Idén a Kruševaci Kulturális Központtal közösen megszervezett Egyesül a Tudománnyal című videóversennyel veszi kezdetét november 23-ig, hétfőig. Az ünnepség november 23-tól, hétfőtől a kutatók hetével folytatódik.

A Tudományfejlesztési Központ koordinálja tevékenységét a Kruševaci Szakmai Fejlesztési Központ Tudományos Klubjával, mint a 2016-ban kezdeményezett Tudományos Klubok Hálózatának 14 tagjaként.
Az idei programok többsége a tudomány mindennapi életben betöltött jelentőségét jelzi azáltal, hogy a tudományos módszereket és gondolkodásmódot közelebb hozza a lakosság szélesebb rétegéhez. Azt akarjuk, hogy mindenki hallgassa, nézze, érezze, tapasztalja és érintse meg a tudományt. Abban a reményben, hogy minél többen bekapcsolódjanak a tudományos kutatásba, a hangsúly a „polgári tudomány” fogalmán van, ami azt jelenti, hogy a közvélemény a tudósokkal együtt kutat. A polgárok könnyebben megértik a tudomány jelentőségét, valamint azt, hogy szerepük rendkívül fontos, ha megmutatjuk, hogyan járulhat hozzá az alkalmazott tudomány az őket is érintő problémák megoldásához. Ezen a honlapon is gazdag programra lehet számítani, akárcsak nálunk youtube csatorna.

Lila füst

Ha elveszett a természetben, könnyen küldhet füstjeleket. Csak cink, jód, mozsár és mozsártörő, védőszemüveg, víz...

Mazsola és savanyú víz

Elsüllyedt. Nem, kiderül! Nem, megint süllyed. Most ez került felszínre. Ha savanyú vízbe teszel egy mazsolát, először lesüllyed, majd felemelkedik, aztán megint...

Kinetikus homok

Hozzon létre homokvárat a nappaliban anélkül, hogy utána porszívózna. Keverj össze 3 csésze homokot, 2 csésze kukoricakeményítőt, 1 csésze olajat és tortaszínt…

Hogyan készítsünk tojást tudósként?

Hogyan használtuk az Erasmus+ projektet?

Az európai projektek fontossága és az általuk nyújtott lehetőségek. Hogyan használtuk az Erasmus+ alkalmazást intézményünk megváltoztatására/fejlesztésére - jó gyakorlati példák bemutatása: „Zeneiskola az oktatás új dimenziójában”...

Különböző perspektívák

Csak a szemünkkel hiszünk? Egyformán érzékeljük a különböző dolgokat, vagy ugyanazt a dolgot különböző módon? Mennyire szubjektív az észlelés?…

Poliominek

Lássuk, ki lesz az első, aki összeállítja az adott figurát? A tanulóknak az a feladatuk, hogy a kapott poliominokból készítsenek egy 5×5, 6×6 négyzetet, amíg el nem érjük...

A Burkoló és a kis genetikusok workshop résztvevőinek kiállítása

Kiállítás a "Kövezés" workshopon készült munkákból és a "Kis genetikusok" workshop résztvevőinek videói. Ez igazi csemege lesz pénteki látogatóinknak….

Csempézés a helyszínen

Nézzük meg, hol láthatunk különböző burkolati modelleket. A tanulók valós idejű fotókat készítenek a helyükön különböző burkolatmotívumokról, és együtt fotóznak…

Kis genetikusok

Mitől nézel ki úgy, ahogy? Mi határozza meg a szemed, a hajad és a bőröd színét? Miért van egy bizonyos magassága és testfelépítése, és miért néz ki...
Facebook
X
LinkedIn
WhatsApp
Távirat
Email

Iratkozzon fel a hírlevélre

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön a legújabb eseményekről, nyereményjátékokról és promóciókról.