Vladan Joler egyetemi tanár, kutató és művész, akinek munkája az adatkutatás, az ellentérképezés, az oknyomozó újságírás, az írás, az adatvizualizáció, a kritikai tervezés és számos más tudományág kombinációja. Feltárja és vizualizálja az algoritmikus transzparencia, a digitális munka kiaknázása, a láthatatlan infrastruktúra és sok más kortárs jelenség különböző technikai és társadalmi vonatkozásait a technológia és a társadalom metszéspontjában.
Vladan Joler munkái a New York-i Museum of Modern Art (MoMA), a Victoria and Albert Museum és a londoni Design Múzeum gyűjteményében szerepelnek, emellett az Ars Electronica Center állandó kiállításának is része. Műveit több mint száz nemzetközi kiállításon állították ki, köztük olyan intézményekben és rendezvényeken, mint: ZKM, XXII Milánói Triennálé, HKW, Bécsi Biennálé, V&A, Transmediale, Ars Electronica, Biennale WRO, Shenzhen Design Society, Hyundai Motorstudio Pekingben , MONA, Glassroom, La Gaite Lyrique, valamint az Európa Tanács Strasbourgban és az Európai Parlament Brüsszelben.
Számos díjat nyert, köztük a londoni Design Múzeum által odaítélt 2019-es Év Design Díját, valamint az Európai Bizottság és az Ars Electronica Center által odaítélt S+T+ARTS '19 elismerést.
Az újvidéki Művészeti Akadémia állandó professzora mellett, ahol az Új Média Tanszéken tanít, számos oktatási és művészeti intézményben tartott előadást, többek között az Oxfordi Egyetemen, a Reina Sofia Múzeumban, a CCCB-ben, a Koppenhágai Királyi Művészeti Akadémia, HfG-Karlsruhe, MG+MSUM, Aarhusi Egyetem, Somerset House, Hangar Barcelona, Európai és Mediterrán Civilizációk Múzeuma Marseille-ben, valamint olyan eseményeken belül, mint a Re:Publica, Transmediale, Ars Electronica, The Influencers, CCC stb.
Joler munkáját számos nemzetközi médiában ismertették és írnak róla, mint például a BBC, CNN, WIRED, Independent, Times, Wallpaper*, Le Figaro, The Verge, Fast Company, +ARCH, ArtForum, Neural, LesJours, WeMakeMoneyNotArt és még sokan mások. .